На последната информация, на която попаднах относно развитието на криптовалутите, е че те не са особено полезни за развиващите се държави. Защо ще се запитате, нали това е добър начин да забогатеят повече хора? Ако го гледаме от гледната точка на отделната човешка единица, да, това е така. Ала икономическите системи са изградени малко по-сложно.
Замислете се, всяка криптовалута има своята реална стойност, която най-често е съизмерима с валутната единица долар. Това означава, че всичко спечелено и обменено е повече за икономиката на САЩ, защото поддържа стойността на валутата ѝ. А какво се случва с човека, който ги е закупил или продал – той не подпомага страната си, просто има лични облаги.
Точно затова страни като Индия настояват за все по-голяма регулация. Те също смятат да въведат нови закони относно обмяната и закупуването на криптовалути и изобщо за навлизането на блокчейн технологии. С това действие не се цели ограничаване развитието на крипто сектора, а по-скоро за насърчаване въвличането на повече икономики.
Въпреки че подкрепям напълно навлизането на онлайн валутите в света ни, то няма как да не се съглася, че за момента трябва да има някаква регулация. От друга страна пък именно липсата на ограничение ги прави толкова съвременни и пълни с възможности. Затова ми е трудно да прогнозирам бъдещето. А с този текст просто ви споделям интересна информация, която може да мотивира следващ ход на вашите събития.